Lek uspokajający

12/07/2016

Leki uspokajające mają swoje stałe miejsce w domowych apteczkach większości Polaków. Pomagają łagodzić stres i w razie poczucia rozdrażnienia, jako doraźne rozwiązanie, są zawsze pod ręką. Apteki i sklepowe półki wypełnione są różnego rodzaju środkami o działaniu uspokajającym, wyciszającym. Warto jednak wybierać te preparaty, które są nie tylko skuteczne i łatwo dostępne, ale przede wszystkim bezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego leki na uspokojenie kupujmy zawsze tylko w aptece.

Lek na nerwy i stres

Codzienne sytuacje, troska o przyszłość najbliższych, kłopoty ze zdrowiem, finansami – wszystko to może być źródłem stresu, napięcia nerwowego. Stres towarzyszy nam na każdym etapie życia, jest naturalnym czynnikiem, który motywuje nas do codziennego rozwoju, rozwiązywania problemów, stawiania czoła wyzwaniom. W krótkim okresie czasu stres działa jak motywator, pozytywny bodziec do działania. Jednak długotrwałe przebywanie w stanie stresu ma bardzo negatywne skutki dla naszego organizmu – począwszy od rozdrażnienia i bezsenności po osłabienie odporności a nawet choroby serca i załamania nerwowe. Dlatego też uczymy się rozładowywać napięcie poprzez różne formy aktywności fizycznej, rozmowy z bliskimi osobami, relaks na łonie natury czy odprężające rytuały, jak choćby filiżanka gorącej herbaty i ciekawa lektura. Kiedy jednak nic nie przynosi ulgi i uczucie napięcia nie mija, sięgamy po wsparcie w postaci leków uspokajających bądź leków na nadpobudliwość. Wśród leków na stres Vita buerlecithin wyróżnia się kilkukrotnie wyższą dawką dobową lecytyny (aż 6,24 g w 60 ml płynu), dlatego skutecznie koi nerwy, łagodzi objawy uporczywego stresu, wycisza i ułatwia zasypianie. Preparat zawiera ponadto witaminy B2, B6 i B12 wspomagające działanie lecytyny i uzupełniające częste niedobory witamin z grupy B odpowiedzialnych m.in. za prawidłowe działanie układu nerwowego oraz metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów. Regularne, codzienne stosowanie płynu Vita buerlecithin pozwala skutecznie zapobiegać stanom rozdrażnienia, łagodzić napięcie nerwowe i bezsenność na tle nerwowym.

Lek uspokajający bez recepty

Vita buerlecithin to lek uspokajający, a nie suplement diety – preparat podlega ciągłej kontroli i monitoringowi jakości, dlatego możemy mieć pewność, że jego stosowanie zgodnie z zaleceniami przynosi korzyści naszemu zdrowiu. Lecytyna zawarta w preparacie Vita buerlecithin jest bogatym źródłem choliny niezbędnej do produkcji acetylocholiny i prawidłowego przekazywania impulsów w systemie nerwowym. Regularnie przyjmowany Vita buerlecithin wykazuje działanie profilaktyczne w łagodzeniu objawów stresu i działa pomocniczo w dolegliwościach sercowych na tle nerwowym. Vita buerlecithin jest lekiem uspokajającym dostępnym w aptekach bez recepty i od lat z powodzeniem stosowanym przez wiele kobiet w celu łagodzenia objawów stresu. Preparat jest dostępny w formie łatwego do połknięcia płynu w butelkach o pojemności 250, 500 oraz 1000 ml. Przyjmując Vita buerlecithin, należy przestrzegać zaleceń lekarza lub farmaceuty bądź ściśle trzymać się instrukcji zawartej na ulotce dołączonej do opakowania.

Lek na nadpobudliwość

Nadpobudliwość, problemy ze snem, nerwowość są najczęściej spotykanymi oznakami silnego stresu i przemęczenia psychicznego. Każdy z nas zmaga się ze stresującymi sytuacjami – nowa praca, zmiana miejsca zamieszkania, przejście na emeryturę lub przebyte choroby powodują problemy z funkcjonowaniem układu nerwowego. Istnieje wiele metod radzenia sobie ze stresem, a jedną z nich jest stosowanie odpowiedniej diety bogatej w niezbędne substancje odżywcze. Należy również wysypiać się, zrezygnować z palenia papierosów, picia alkoholu oraz kawy, która spożywana w nadmiarze nasila poczucie niepokoju i powoduje zwiększoną nadpobudliwość. Jeżeli już od dawna prowadzimy niewłaściwy tryb życia, unikamy aktywności fizycznej i ciągle myślimy o aktualnych problemach,  możemy odczuć wyraźną zmianę w naszym zachowaniu oraz funkcjonowaniu organizmu. Objawy występujące u osób nadpobudliwych nerwowo są dość kłopotliwe, należą do nich m.in. uczucie duszności, kołatanie serca, zawroty głowy, uderzenia gorąca. Często rozwiązanie jest prostsze niż myślimy, podczas długotrwałego stresu warto stosować leki na nadpobudliwość bez recepty, które łagodzą uciążliwe objawy i przynoszą ulgę. Leki na wyciszenie nerwów pomagają się uspokoić, wyregulować sen i przyspieszyć regenerację po wysiłku umysłowym, fizycznym oraz po przepracowaniu. Jedną z  substancji mających pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego jest lecytyna. Dobry lek na nerwy powinien charakteryzować się wysoką zawartością lecytyny w dziennej dawce, która koi nerwy, ułatwia zasypianie i wycisza. Przyjmowane systematycznie leki na układ nerwowy, takie jak Vita buerlecithin łagodzą nerwy i zmniejszają nadpobudliwość wynikającą z nadmiernego obciążenia psychicznego. Ponadto wzmacniają organizm, uzupełniają niedobory witamin z grupy B oraz dodają pozytywnej energii niezbędnej do radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami życiowymi.

 

Zobacz również