Łódź Business Run

02/11/2016

1300 zawodników i ponad 90 tysięcy złotych na Łódź Business Run 2016

To bilans trzeciej edycji charytatywnego biegu. Zebrane pieniądze zostaną przekazane fundacji Jaśka Meli oraz Stowarzyszeniu “Pierwszy krok” na zakup protez oraz rehabilitację osób po amputacji kończyn. Zawodnicy – pracownicy łódzkich firm – rywalizowali w pięcioosobowych sztafetach i w sumie przebiegli aż około 5 tysięcy kilometrów. Tylko z opłat wpisowych zebrano ponad 79 tys. zł., a każda drużyna miała również dodatkowe konto, na które mogła wpłacać dowolne kwoty.

Łódzki Business Run to część ogólnopolskiej imprezy, która jednocześnie odbywa się w siedmiu największych miastach Polski. Bieg biznesowy w formie sztafety zainicjowano w 2011 roku Krakowie, w celu wsparcia osób z niepełnosprawnością, ale też promocji aktywnego stylu życia i integracji lokalnej społeczności z biznesem. Wkrótce dołączyły Katowice, Poznań, Wrocław, Warszawa, Łódź oraz Gdańsk. Do tej pory udało się pomóc ponad 60 osobom, dla których zakupiono protezy oraz dofinansowano rehabilitację i konsultacje psychologiczne za kwotę 2 200 000 złotych. W tym roku w całym kraju wystartowało już ponad 17 tysięcy biegaczy.

Połączenie sportu z pomaganiem i promocją zdrowego stylu życia jest nam bardzo bliskie. Dlatego zostaliśmy jednym ze sponsorów biegu, a nasza drużyna z zaangażowaniem rywalizowała z innymi, dokładając swoją “cegiełkę” dla potrzebujących. Mamy nadzieję, że do inicjatywy wkrótce dołączą również inne miasta oraz firmy. Więcej dowiedzieć można się na http://www.polandbusinessrun.pl/.

 

Zobacz również