Parada seniorów

28/06/2016

III Ogólnopolska Parada Seniorów i Piknik Pokoleń Dojrzali Wspaniali

Tego dnia było 36 stopni ciepła, a Polacy grali mecz na Euro 2016, więc wszyscy obawialiśmy się, że może się nie udać. Jednak na Paradę przyjechało aż 8 tysięcy osób z całej Polski. Na czele szli bębniarze, grała muzyka, wolontariusze rozdawali wodę, a z piętrowego autobusu do zabawy zachęcała 77-letnia DJ Wika. Uczestnicy Parady nieśli transparenty, organizatorzy z fundacji Zaczyn przypominali o solidaryzowaniu się z osobami starszymi, bo „starsi są przyszłością narodu”. Kolorowa i taneczna Parada doszła do Centrum Sztuki Współczesnej, gdzie rozpoczął się Piknik Pokoleń „Dojrzali Wspaniali”. Podczas Pikniku zagrali Skaldowie, można było wziąć udział w warsztatach: ruchowych, tanecznych, gliniarskich i kulinarnych. Odbyły się spotkania i rozmowy z gośćmi, m.in: Zofią Czerwińską, Jolantą Kwaśniewską, modelką Heleną Norowicz, podróżnikiem Włodzimierzem Ziółkowskim, Krystyną Sienkiewicz, psycholog prof. Ewą Woydyłło-Osiatyńską, projektantką Joanna Klimas. Były bezpłatne badania ciśnienia krwi, tkanki  tłuszczowej, cukru oraz darmowy poczęstunek: grochówka, wypieki, polskie jabłka, napoje. Wszystko przebiegało w fantastycznej, radosnej atmosferze. A na koniec DJ Wika porwała wszystkich na parkiet na swój międzypokoleniowy dancing.

Paradę Seniorów i Piknik Pokoleń wspierała Vita buerlecithin – preparat wzmacniający dla osób dojrzałych. Na stoisku rozmawialiśmy o poprawie pamięci i koncentracji i wzmocnieniu organizmu. Dostępne były foldery, krzyżówki oraz absolutny hit Pikniku – piękne czerwone wachlarze, które nie tylko stanowią doskonałą pamiątkę dla uczestników, ale też pomogły przetrwać potworny upał.

Kto nie zdecydował się pójść na Paradę Seniorów i Piknik Pokoleń w tym roku, niech żałuje. Organizatorzy myślą już o organizacji tego wydarzenia za rok, więc warto zarezerwować sobie jeden czerwcowy weekend i wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu!

Zobacz również